Vaccinium Tisk

 

Vaccinium corymbosum

Vysazujeme vždy alespoň dvě odrůdy pro kvalitní opylení. Vyžadují půdu s pH 4,5 - 5, které jsou dostatečně zásobené vodou (ne přemokřené) a stanoviště s dostatkem slunce. Velikost plodů je přímo úměrná hnojení a dostatečné zálivce.

 

 

'Berkeley'     2014

Keř střední velikosti, dobře prospívá na teplejších a osluněných stanovištích. Plody velké, zploštělé, voskově ojíněné, velmi chutné. Středně raná odrůda, dozrává počátkem srpna. Atraktivní podzimní zbarvení listů. Vysoká mrazuvdornost.

Etiketa:

obecna

'Bluecrop'     2014

Velmi vzrůstný keř dorůstající až 2 m. Plody velké, chutné, pevné, vhodné i na zamrazování. Vhodná i pro velkovýrobu a mechanizovanou sklizeň. Středně raná, dozrává v první polovině srpna, velmi úrodná odrůda. Odolnost na mráz velmi vysoká.

Etiketa:

Bluecrop

'Bluetta'     2014

Velmi raná, dozrává již v červnu. Kompaktní, středně vzrůstný keř. Středně velké plody dobré chuti, střední výnos. Kvůli velmi ranému dozrávání bývá poškozován ptáky, zasíťování je velmi vhodné.

 

'Brigitta'     2014

Vzrůstný keř, dorůstá do 180 cm. Středně raná až pozdnější, dozrává po druhé sklizni odrůdy Bluecrop. Plody velmi kvalitní, středně velké, světle modré, pevné, příjemné chuti. Nižší samosprašnost, doporučuje se vysazovat společně s jinými odrůdami pro zvýšení výnosu a zvětšení velikosti plodů. Spolehlivá mrazuvdornost.

Etiketa:

Brigitta

'Elliott'     2014

Pozdní odrůda, dozrává v září. Plody velké, aromatické, musí se však sklízet v plné zralosti, jinak jsou nakyslé. Díky pozdnějšímu kvetení nehrozí poškození jarními mrazíky. Atraktivní červenofialové zbarvení výhonů. V plné dospělosti dorůstá 1,5 - 2 m.

Etiketa:

Elliot

'Goldtraube'      

Vitální odrůda dorůstající 150 cm. Vhodná na zahrádku i komerční výsadby, poměrně dobře snáší přísušek. Středně raná, dozrává od poloviny července. Plody středně velké, aromatické, pevné, dobře skladovatelné. Vysoká mrazuvzdornost.

Etiketa:

Goldtraube

'Weymouth'     2014

Keř střední velikosti, pěkného kulovitého habitu. Velmi raná, dozrává postupně již od konce června. Plody středně velké, tmavě modré, chutné. Vhodná pro zahrádky a přímý konzum. Velmi vysoká mrazuvdornost.

 

 


 

Vaccinium macrocarpon

Klikva velkoplodá, někdy také pojmenována jako "americká brusinka" nebo anglickým výrazem cranberry. Klikva vytváří dlouhé poléhavé výhony, ze kterých v následujícím roce vyrůstají kratší vzpřímené větvičky, na nichž se následně tvoří květy a plody a velikosti až 1 cm. V zahradách se dá využít i jako půdopokryvná rostlina.  Nejen o využití plodů se více dozvíte na www.cranberries-usa.eu/cz/.

 

'Big Pearl'     2015

Big Pearl - kvetBig Pearl - plod

 

 


 

Vaccinium vitis-idaea

Brusinka.

 

'Erntesegen'     2015

Bujně rostoucí rostlina až 40 cm vysoká. Květy jsou bílorůžové a na rostlině se objevují již květnu a druhé kvetení probíhá od července. Plody mají v průměru kolem 1 cm.

 

'Koralle'     2015

Nejstarší, středně raná odrůda pocházející z Holandska. Tvoří vzrůstné, vzpřímeně rostoucí keříčky do výšky 30 cm. Vytváří mnoho podzemních výhonků, kterými se poměrně rychle rozrůstá. Tento kultivar kvete dvakrát v roce. První, letní úroda dozrávající v polovině srpna je malá, druhá, podzimní část úrody je podstatně větší a kvalitnější, dozrává v polovině října. Je dostatečně mrazuvzdorná a velmi úrodná (150 - 200 g plodů na 1 keřík).

Koralle - plod

 

'Red Pearl' 

 

 

 

Anketa

Zajímá Vás:
 

Inspirace .....

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Přihlášení