Maloobchod + FAQ Tisk

 

Naše okrasná školka není primárně určená pro maloobchodní prodej a ani nemáme v úmyslu konkurovat prostředím a službami zavedeným zahradnickým centrům. Nicméně naše bezkonkurenční ceny a široký sortiment vřesovištních rostlin Vás jistě zaujmou. Pokud se rozhodnete si rostliny v naší okrasné školce zakoupit, kontaktujte nás na některý z kontaktů uvedených zde. Prodáváme pouze vlastní výpěstky a rostliny nepřekupujeme od jiných producentů.

 

Kultivary dostupné v letošním roce (léto-podzim 2015) mají u svého názvu vyznačený rok.

 

Zásilkovou službu zásadně neprovozujeme.

 

 

Vaše časté otázky a naše odpovědi:

 

Kdy je nejlepší stříhat vřesy a vřesovce?

Vřesy stříháme každoročně zásadně na jaře, a to nejlépe v průběhu dubna (za specifických podmínek lze vřesy stříhat ještě v červnu). Stejně tak stříháme i vřesovce kvetoucí v létě. Vřesovce kvetoucí v zimě a na jaře stříháme po odkvětu. Čím bujnější je rostlina, tím řežeme více. Vřesy můžeme zkrátit i o 2/3 třetiny (na rostlině musí zůstat vždy něco zeleného, jinak již neobroste), zatímco ze spoře rostoucích vřesů a erik odstraňujeme pouze odkvetlá květenství.

 

01_velky_pred02_velky_pri03_velky_po04_pot1_pred105_pot1_pred206_pot1_pri07_pot1_po08_pot2_pred109_pot2_pred210_pot2_pri11_pot2_po

Kdy a čím nejlépe hnojit vřesy?

Vřesy můžete začít přihnojovat po ostříhání buď pravidelně vodorozpustnými hnojivy (např. Kristalon - pozor však na vhodný typ Kristalonu) nebo aplikovat granulky pomalurozpustných hnojiv, někdy označované také jako hnojiva s řízeným (kontrolovaným) uvolňováním živin (např. Osmocote). Teplota půdy by měla být minimálně 14 st. C. Ke hnojení používáme hnojiva doporučovaná pro vřesovištní rostliny nebo pro rododendrony.

 

Jaké stanoviště pro vřesy vybrat?

Pro vřesy volíme zásadně maximálně slunné stanoviště. Neplatí, že když v lese rostou v polostínu, tak na zahradě budou chtít stejné stanoviště. V polostínu a ve stínu nikdy nedocílíme hustých a kompaktních rostlin s bohatým kvetením. Kultivary s barevným (žlutá až oranžová) olistěním budou mít nevýraznou světle zelenou barvu. Pro plné vybarvení potřebují slunce.

 

Co jsou to vřesy Beauty Ladies a Garden Girls? Vyžadují speciální péči?

Garden Girls a Beauty Ladies představují skupinu vřesů, která pochází od dvou různých šlechtitelů. V obou skupinách jsou výhradně vřesy s poupatovými květy, případně i nekvetoucí kultivary. Svými nároky se příliš neliší od ostatních vřesů. Častěji se v zahradnických centrech setkáte se vřesy ze skupiny Garden Girls, které mohou pocházet i od pěstitelů z ČR, např. od nás, zatímco vřesy ze skupiny Beauty Ladies budou pocházet téměř se 100% jistotou z dovozu. S touto skupinou se občas můžete setkat v různých supermarketech, hobbymarketech a květinářstvích, kde díky patřičné péči zaměstnanců koupíte velmi často již polomrtvé rostliny.

 

Anketa

Zajímá Vás:
 

Inspirace .....

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Přihlášení